2008 - KYTARY A MIXY

Kytary a mixy vnitřní

Kytary a mixy obal

Zatím pod hlavičkou Duo Heinz "vyšly" vlastním nákladem tři CD. Jsou to nahrávky, mapující vždy určité období, DIY kousky v zvukové kvalitě kolísavé, vybavené přebalem, většinou rozšiřované po známých.
První Duo Heinz: "Samples" z roku 2007 obsahuje 25 skladeb a tato sbírka rozsahem mapuje několik let. Je tu rozptyl mezi "takovou normální elektronikou", mírně hlukovými pasážemi s špetkou gramofonů, které plavou nad smyčkami z kytar a bicích. Samply z původních kazetových nahrávek z let 1997 - 2004 tvoří podstatnou část melodií a rytmů všech skladeb. Jsou tu kousky z dnes již zaniklé havlíčkobrodské zkušebny a několik dnes již nehraných hotových "kompozic". 24 skladeb je však i pro skalní posluchače experimentů až příliš.
V rozpuku roku 2008 Duo Heinz omezili svoji košatou tvorbu na 16 skladeb ve sbírce "Kyrary a mixy". Snad se jedná o střídmější a systematičtější výběr,kde většina věcí tvoří podklady, jež vkládáme do hraní naživo. Je tu více kytar a nahrávek z legendární ostravské zkušebny v atomovém krytu, stejně jako zásadní a dodnes hrané podkresy pro nekonečné elektro sety (Café_liveset nebo několikeré Toujours mixy). Některé skladby jsou míchané přes mix z wavek nebo ze starých Fruity loops, okořeněné gramofony a oprášeným walkmanem. Dokonce je tu místy i zpěv (variace na Vladimir songs).
Poslední výběr pokračující v řadě neoriginálnícxh pracovních názvů je"Kyrar_rimejks". Ten je již střídmý a obsahuje pouze 7 skladeb. Zvukově se tento konglomerát prolíná s hudbou spřízněných Trio Heinz. Zvuk je zasmyčkovaný a zaechovaný a je tu (snad?) větší důraz na melodičnost. Výrazným předělem je například remix Vladimira (celý je v klipu z Hamrsek ve videu). Skladby jsou delší (desetiminutový Long_ground) a působí dojmem "hotových věcí". Možná i kvůli jejich "propracovanosti" (?) se málokdy hrají naživo (a také proto, že jejich abletonové originály v počítači po pár přesunech složek zcela zmizí). Tedy obyčejné wavky opět vítězí nad jakýmkoli softwarem...
CD lze předat nebo popř. zaslat, na pár vybraných kouscích ještě sedá prach v krámě Polí pět v Praze (www.polipet.cz).

Výběr z těchto virtuálních elpíček lze poslechnout či stáhnout v sekci MP3

popisek popisek

2007 - SAMPLES

popisek

popisek

1997 - 2003
Klasik kazet edišn

popisek

V drtivé většině jsou podklady nahrávek převzaté z kazet,na kterých byly stopy vrstveny postupně přes sebe z kazety na kazetu na věži SONY. Tu jsem buď nechal v obýváku, nebo jí k otcově nelibosti přemisťoval po bytě. Ve starých kazetových nahrávkách jsou bicí nahrané buď v bytě když nebyl nikdo doma, nebo z půdy přes dlouhou šňůru mikrofonu, vedoucí zkrz provrtanou díru ve střeše...